Często zadawane pytania (FAQ)

1. Czy przechowywanie rzeczy za pośrednictwem Kartonado jest bezpieczne?

Tak, z dwóch zasadniczych powodów. Po pierwsze Kartonado oferuje gratisowe ubezpieczenie przechowywanych rzeczy. Po drugie otrzymujesz od nas gwarancję zwrotu 100% wpłaconych środków za rezerwację powierzchni o ile poinformujesz nas o rezygnacji z rezerwacji do dnia jej rozpoczęcia włącznie. Zatem jeśli po odwiedzeniu powierzchni okaże się, że nie spełnia ona Twoich oczekiwań poinformuj nas o tym, a my zwrócimy opłatę rezerwacyjną na Twoje konto.

2. Co mogę przechowywać na powierzchniach zarezerwowanych za pośrednictwem Kartonado?

Wszystko, poza przedmiotami wymienionymi w Regulaminie w punkcie §4.11. Przykładowe zastosowanie powierzchni to przechowywanie na niej mebli, opon, sprzętu sportowego i turystycznego (rowery, narty, sanki, rolki, namioty, sprzęt wędkarski i inne), ubrań, zabawek, materiałów budowlanych, elementów wyposażenia biura czy sprzętów używanych tylko w określonych sezonach.

Chcielibyśmy aby Kartonado służyło naszym użytkownikom jako alternatywa dla różnego rodzaju przechowywalni, magazynów i punktów self storage, oferując w jednym miejscu różne powierzchnie, przystosowane do różnorodnych potrzeb magazynowych.

3. Jakiego rodzaju powierzchnię mogę wystawić na Kartonado?

Zachęcamy naszych użytkowników do wystawiania w serwisie różnego rodzaju powierzchni nadających się do przechowywania i magazynowania, takich jak np. piwnica, garaż, strych, magazyn czy nawet wolny pokój w mieszkaniu.

Ważne jednak aby powierzchnie były odpowiednio zabezpieczone, w szczególności:

  • W przypadku piwnicy, garażu, magazynu lub innej powierzchni gospodarczej wejście zabezpieczone powinno być drzwiami zamykanymi na kłódkę, zamek wielozastawkowy lub inny atestowany system zabezpieczenia.
  • W przypadku powierzchni w lokalu mieszkalnym wejścia zabezpieczone powinny być drzwiami wyposażonymi w co najmniej dwa zamki wielozastawkowe lub jeden mający atest.